İŞLER
ÇÖZÜMLER
EKİBE KATIL
ANASAYFA
İŞLER
AJANS
EKİBE KATIL
BLOG
MARKALAR
BİZE ULAŞIN
Blog
DP CREATIVE/Blog/Graphic Designer (Grafik tasarımcı)  Grafiker iş ilanı. Arıyoruz.
Graphic Designer (Grafik tasarımcı)
Grafiker iş ilanı. Arıyoruz.

Reklam ajanslarının iş bitirici bölümünün içinde yer alan arkadaş veya arkadaşlardır. Ajansın büyüklüğüne göre sayısı birde olabilir, birden fazlada olabilir. En yoğun çalışan arkadaştır. Art. Director ve ekibinin hazırladığı tasarımları hazırlar. Gerekli değişiklikleri yönetir.  İşin basılması, yayına girmesi ya da mecraya gönderilmeden önce bu arkadaşların elinden geçer ve iş yayına gönderilir. 

Bahsettiğimiz bu kişiler grafiker değildirler. Grafiker ve grafik tasarımcı arasında bir kaç fark bulunmaktadır. Grafikerler programlara hakimdir fakat tasarım konusunda donanımlı sayılmazlar. Manipülasyonda grafikerler uzmandır, ama sil baştan görsel oluşturma konusunda zayıf kalırlar. 

Grafik tasarımcılar ise genelde grafikle alakalı fakülte ve liselerden eğitim almış kişilerdir. Sanat ve tasarım konusunda kendilerini geliştirmişlerdir. Kendi yaratıcılıklarını tasarıma monte etmeyi başarmış bu kişiler grafikerlerden yaptıkları işler itibari ile farklılaşmaktadırlar. 

Grafik tasarımcılar grafik programlarına oldukça hakimdir. Yaptıkları işler farklı, ilgi çekici ve temiz olmalıdır. Kompozisyon, renk, ışık, gölge uyumu ve farklı fontlarda tipografik hareketleri birleştirecek yeteneğe sahip olmalıdır. Hız ve pratiklik çok önemlidir. Tasarımcı aldığı sorumluluğu zamanında yerine getirebilmeli ve işi elinden çıkarabilmelidir. 

Ekip çalışmasına uygun olmalıdır. Oluşturulan strateji ve fikir dahilinde işler çıkarabilmelidir. Görsel zekaya sahip olmalı, fikir oluşturulan toplantılara katılabilmeli ve fikrini söyleyebilmelidir. 

 

Tam bana göre bir iş diyorsan aşağıdaki linkten başvurunu yapabilirsin.

http://www.dpcreative.com.tr/ekibimiz.asp

Okuyucu Sayısı: 10959
Bir Yorum Yazın
İsim
E-Posta
Yorum
İletişim
Melikşah Mahallesi Merih Sokak
No:1/1 Meram/KONYA