İŞLER
ÇÖZÜMLER
EKİBE KATIL
ANASAYFA
İŞLER
AJANS
EKİBE KATIL
BLOG
MARKALAR
BİZE ULAŞIN
Blog
DP CREATIVE/Blog/Dkkat Google'dan Dolandırıcılar Arayabilir
Yazar
Kategori
Dkkat Google'dan
Dolandırıcılar Arayabilir

Son yıllarda Google’dan arıyoruz diyerek firmalara ulaşmaya başladılar…
Kendilerini Google Partneri, Google Türkiye Temsilcisi, Google Sorumlusu vb. sıfatlarla tanıtan kişiler, işletmenizin Google güncellemesinin yapılmadığını belli bir ücret karşılığında bunu yapabileceklerini ileterek işletmenizin sahipliğini elinizden alıyorlar ve yıllarca sizi ücret ödemek zorunda bırakıyorlar. Kabul etmediğiniz taktirde daha yüksek bedeller ödemek zorunda kalacağınızı ve Google haritalardan işletmenizin silineceğini söyleyerek tehdit etmeye başladılar.

Sizde bu durumla karşılaştıysanız eğer, öncelikle işletme sayfanızdaki mail ve telefon bilgilerini kontrol ediniz eğer işletme profiliniz sizin adınızı kayıtlıysa gelen telefonlara itibar etmenize gerek çünkü Google İşletme Profili tamamen ücretsiz ve kendi kendini yöneten bir üründür. Sizden hiçbir şekilde ücret talep etmez.

Eğer işletme profilindeki mail bilgileriniz sizin yöneticiliğinizde değilse 3. Şahıslara teslim edildiyse bile bunu işletme doğrulama adımından iş yeri telefonunuz veya iş yeri adresinize doğrulama kodu isteyerek kolayca ücretsiz bir şekilde halledebilirsiniz. Hesap Kapanma, İşletme Kapalı gibi durumlarla karşılaşsanız bile Google işletme yardım destek formundan işletmenin size ait olduğuna dair bilgileri evrakları göndererek hesabınızı 3. Şahıslardan kurtarabilirsiniz. Unutmayın ki! Google işletme Profilleri tamamen ücretsiz bir platformdur ve ülkemizde herhangi bir yetkili ofisleri bulunmamaktadır.
Sizde benzer bir problemle karşılaştıysanız, ücretsiz olarak teknik yardım almak isterseniz ajansımızı arayabilir ekibimizden yardım talep edebilirsiniz.

Konu ile ilgili Google Yardım Platformunda açıklanan resmi yazı aşağıdadır.
“Google İşletme Profili”, ücretsiz ve kendi kendini yöneten bir üründür. Google, kullanıcılarından hiçbir aşamada ücret almaz. Lütfen profilinizi doğrulamak/yönetmek için ücret talebinde bulunanlara karşı dikkatli olun ve bunların gerçek ajanslar olduklarından emin olun.

Okuyucu Sayısı: 5713
Bir Yorum Yazın
İsim
E-Posta
Yorum
İletişim
Melikşah Mahallesi Merih Sokak
No:1/1 Meram/KONYA