İŞLER
ÇÖZÜMLER
EKİBE KATIL
ANASAYFA
İŞLER
AJANS
EKİBE KATIL
BLOG
MARKALAR
BİZE ULAŞIN
Blog
DP CREATIVE/Blog/Creative Reklam Ajansı Ne Demektir? Ne Yapar?
Creative Reklam Ajansı Ne Demektir?
Ne Yapar?
Creative Ajanslar, adı üstünde diğer reklam ajanslarından sıyrılarak, farklı ve yaratıcı işlere imza atmış ajanslardır. Ekipleri, işleri, kullandıkları mecralar ile kendilerinden söz ettirirler. Genel reklam ajansları müşterilerinden aldıkları brief doğrultusunda işler çıkartırlar. Creative ajanslar ise firmaların, markaların ve yöneticilerden farklı yol haritası çizerek akla gelmeyecek işler ortaya koyarlar. Bu çalışmalar sayesinde markalar, tüketici zihninde farklı bir konuma sahip olur. Böylece marka üst sıralara yol alırken, Creative ajans da kendinden bolca söz ettirmiş olur.
 

Reklam sektöründe faaliyet gösteren ajanslar reklam ve planlama üzerine odaklanmışken, günümüzde bu ajansların yerini yeni tür ajanslar almaya başladı. Sosyal medya ajansı, mobil pazarlama ajansı, dijital ajans derken, ajanslar tek bir alana odaklanan ve bu alanda uzmanlaşan ajanslar oldular. Creative ajanslar ise bu türler arasında kurumsal sektörler tarafından en çok tercih edilen ajanslar arasında. 

 

Creative Ajansların odak noktası "yaratıcı fikirdir". Ekip konusunda uçuk, farklı düşünebilen ve hayal dünyası olabildiğine geniş kişilerle çalışmayı tercih ederler. Müşterilerine farklı kanallar ve uygulamalar ile etkileyici ve doğru iletişim çalışmaları kazandırırlar. 

 

Creative ajanslar tüketiciyi şaşırtma, beklenmedik bir şekilde karşılarına çıkma, marka ve tüketici arasında duygu yaratma gibi amaçlara odaklanırlar. Videolar, online oyunlar, yarışmalar, kampanyalar gibi alışılmışın dışında stratejiler izleyerek, tüketicinin reklamdan kaçtığı bu dönemde tüketiciyi yakalamayı başarırlar. Sıradışı yöntemler ile etkileşimi en üst seviyeye çıkaran bu ajanslar, sosyal medyada çok konuşulan işlere imza atarlar. 

 

Müşterileri için oluşturdukları her kampanya, strateji, iletişim çalışması sağlam bir fikire dayanır. Çıkış noktları fikirdir. Strateji, mecralar, kullanılacak olan dil gibi unsuları buldukları fikirin etrafına serpiştirirler. Oluşturulacak bütün uygulamaların bel kemeğini fikir oluşturur. Kısacası yakıtları hayal gücü, ürünleri "fikirdir." 

 

Creative ajanslar işleri kadar çalışma ortamları, çalışma şekilleri gibi konularda da farklılaşmak için çabalarlar. Farklı olduklarını her fırsatta göstermeye çalışırlar. Amaç fark yaratmak olunca, farklı olmak da kaçınılmazdır. Canlı canlı "Creative Ajans" görmek isterseniz bir çaya bekleriz efendim. 

Okuyucu Sayısı: 10272
Bir Yorum Yazın
İsim
E-Posta
Yorum
İletişim
Melikşah Mahallesi Merih Sokak
No:1/1 Meram/KONYA